Новий проект Juniper: Яким чином пов'язані конвергентна інфраструктура та онлайн-трейдинг?

Навесні 2015 року компанія Juniper Networks висловила свою думку щодо подальшого розвитку  конвергентної інфраструктури, тобто так званого «сервера на комутаторі». Головний архітектор команди Ендрю Бах дав інтерв’ю виданню Data Center Knowledge, в якому розповів про використання процесора Intel Xeon E3-1125C v2 та чіпа Broadcom Trident II в новому 40G Ethernet-комутаторі QFX5100-AA.

juniper

Окрім того, в ньому можна використовувати додатковий пакет «прискорення проходження пакетів» (packet flow accelerator) QFX-PFA, який створено на основі multi-100G FPGA компанії Altera. Він дозволяє розробникам створювати програми, які безпосередньо можна запустити на світчі. Для програмування використовується середовище розробки компанії Maxeler Technologies.

juniper

На відміну від багатьох інших продуктів Juniper Networks, які створено для багатьох споживачів різних ринків, новий комутатор призначено для тих середовищ, які висувають особливі вимоги до продуктивності, швидкості роботи та масштабування.

Виконавчий директор з інфраструктури CME Group (до речі, туди входить біржа Чикаго та завдяки ITinvest на цьому майданчику можна отримати доступ до торгів) Райан Іві в розмові з журналістом видання Network World розповів, навіщо фінансовому ринку новий комутатор Juniper. Одна з причин його розробки полягає у очевидному факті необхідності підвищення пропускної спроможності. Постійно зростає кількість електронних торгових систем, відповідно, збільшується обсяг ордерів, які потребують обробки.  Іві заявив про те, що в 2010 році мережа CME обробляла 2,6 млн. ордерів в день, а в 2015 році ця кількість зросла до 30-40 млн. в день. Проблема полягає ще й у тому, що кожне таке повідомлення генерує одразу кілька сигналів, які потрібно передавати мережею.

Ще один важливий чинник – скорочення прибутків із угод. Якщо раніше багато         HFT-компаній і приватних торговців на біржі Чикаго могли розраховувати на заробіток навіть в 10 центів з угоди, то зараз прибутки складають десяту частину центу. Тому, виходить що для збереження відповідного рівня доходів, торговцям потрібно здійснювати в рази більше таких малоприбуткових угод або багато заробляти з кожної транзакції, що набагато складніше.

Зі слів Іві, CME буде використовувати нові комутатори для того, щоб змінити спосіб обробки вхідних та вихідних повідомлень. Замість того, щоб «проганяти» все через ядро торгової системи, обробку багатьох речей можна буде винести на кордон мережі та вже з цієї точки розподіляти трафік. Це дозволить значно зменшити мережевий трафік.

Комутатори, на кшталт, QFX5100-AA дозволять зберегти стійкість без необхідності розміщення стійок з серверами скрізь, де це тільки можливо. Таким чином, буде реалізовано більш конвергентну інфраструктуру.

juniper

Цікавість до створення додатків для FPGA зростає, виробники  намагаються відповідати цьому тренду. Нові сервери для хмарних сервісів Microsoft підтримують FPGA. Компанія Intel розробила гібридний чіп сервера, який поєднує процесор Xeon E5 з FPGA. На думку Баха, у  майбутньому новий ряд  додатків створюватиметься спеціально під «сервери на світчі», окрім того, туди «переїжджатимуть» багато програмних продуктів. Наприклад, у фінансовій галузі можна значно прискорити обробку потоків фінансової інформації, перенісши її ближче до мережевого обладнання.